لیمو از همه جا براتون داره

موتور 231 كاملا ايرانی و نصب آن روي محصول S81 با برند سايپا و خودروی پرايد 111 با طراحي جديد در دهه فجر امسال رونمايی مي شود.

اندازه ۱۲۰۰*۱۶۰۰

وي با اشاره به اينكه توليد موتور 231 افزود:‌اين موتور با كسب استانداردهاي روز اروپا قرار است روی خودروی كاملا ايرانی سايپا نصب مي شود.

بذرپاش با بيان اينكه در ساخت اين موتور 90 درصد از امكانات و توان داخل استفاده شده ادامه داد: ‌افزايش توان 25 درصدی و كاهش 8 درصدی مصرف سوخت اين موتور را از ديگر موتورهاي فعلی متمايز ساخته است.

مدير عامل سايپا با اشاره به دستيابي به توان و دانش طراحي و ساخت موتور تصريح كرد:‌در فاز نخست موتور 231 به صورت دو گانه سوز توليد و در آينده نزديك موتور با پايه گاز سوز توليد مي شود.

وي ادامه داد: ‌موتور 231 روي خودروهاي كلاس C، B سايپا نصب مي شود و با حجم هاي 1300،‌1400، 1500 سي سي امكان صادرات اين موتور نيز وجود دارد.

مدير عامل سايپا درباره قيمت خودروهاي سايپا با نصب اين موتور گفت: اين موتور به واسطه طراحي و توليد در داخل كشور قيمت تمام شده پايين تري دارد اما از آنجايي كه قيمت تمام شده موتور در قيمت تمام شده محصول ارزيابي مي شود به طور حتم قيمت محصول با توجه به امكانات ذكر شده در اين موتور از قيمت خودروهاي فعلي بالاتر نخواهد بود

نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۸۷/۰۹/۱۷ساعت   توسط شادمهر  |